Інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми під час професійної діяльності у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки або у процесі навчання, що передбачає застосування теоретичних знань, практичних навичок та фахових кваліфікацій електричної інженерії
Загальні компетентності (ЗК):
ЗК01. Здатність вчитися, здобувати, застосовувати нові знання, уміння та навички для професійного та особистісного розвитку.
ЗК02. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
ЗК03. Здатність спілкуватися іноземною мовою.
ЗК04. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК05. Здатність працювати самостійно та в команді, виявляти та вирішувати проблеми.
ЗК06. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
ЗК07. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК08. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і використовувати різні види та форми рухової активності
Фахові компетентності (ФК):
ФК01. Здатність вирішувати практичні навички з використанням основ теорії та методів фундаментальних дисциплін.
ФК02. Здатність вирішувати комплексні спеціалізовані задачі пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом електричної енергії,роботою електричних систем та мереж, електричної частини станцій і підстанцій та техніки високих напруг.
ФК03. Здатність виконувати та оцінювати електротехнічні та спеціальні вимірювання, орієнтуватись у роботі електронних приладів, пристроїв автоматичного керування, релейного захисту, систем автоматики і мікропроцесорної техніки.
ФК04. Здатність орієнтуватися в теорії та практичному використанні електричних машин і апаратів.
ФК05. Здатність здійснювати раціональний вибір елементів електротехнічного та електромеханічного обладнання, пов’язаного з роботою електропривода.
ФК06. Здатність виконувати вибір електротехнологічного обладнання і систем електричного освітлення та опромінення.
ФК07. Здатність орієнтуватися в технологічних процесах і обладнанні, здійснювати вибір електроустаткування та відповідних систем керування.
ФК08. Здатність виконувати професійні обов’язки із дотриманням вимог правил техніки безпеки, охорони праці, електробезпеки, виробничої санітарії та охорони навколишнього середовища.
ФК09. Здатність орієнтуватися у виборі заходів з підвищення рівня енергоефективності електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного устаткування та визначенні техніко- економічних показників запропонованих рішень.
ФК10. Здатність проводити монтаж, налагодження, технічне обслуговування і ремонт електротехнічного, електромеханічного та електронного обладнання.
ФК11. Здатність оперативно вживати ефективні заходи в умовах виробничих ситуацій в електроенергетичних та електромеханічних системах.
ФК12. Здатність використовувати спеціальне програмне та апаратне забезпечення з використанням сучасних цифрових технологій у професійній діяльності.
ФК13. Здатність розробляти проекти електричної частини; електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного устаткування із дотриманням вимог діючих стандартів.
Після закінчення навчання за освітньо-професійною програмою випускник здатен виконувати зазначену в Національному класифікаторі України: «Класифікатор професій» ДК 003:2010 професійну роботу і може займати відповідну первинну посаду за категоріями:
- технік-проектувальник (електротехніка);
- диспетчер електропідстанції;
- енергетик;
- енергодиспетчер;
- технік-електрик;
- технік-енергетик;
- технік-конструктор (електротехніка);
- технік-технолог (електротехніка).
- електрик дільниці;
- технік з налагодження та випробувань
Можливість навчання за програмою: 7 рівня НРК України, другого циклу FQ-EHEA та 7 рівня EQF-LLL.