Доступність вищої освіти та головні можливості для вступників до Миколаївського національного аграрного університету
-
Які можливості є у випускників шкіл у 2020 році для здобуття вищої освіти у Миколаївському національному аграрному університеті (далі – МНАУ, університет)?
-
Які переваги і реальні перспективи отримає студент МНАУ?
-
Який заклад обрати для отримання якісної освіти та у майбутньому затребуваної професії?
Миколаївський національний аграрний університет пропонує майбутнім випускникам широкі можливості здобуття вищої освіти як за державним та регіональним замовленням так і за контрактом (кошти фізичних (юридичних) осіб). Як заклад вищої освіти державної форми власності університет щороку отримує має місця державного замовлення на усі ліцензовані спеціальності.
З 2020 року МНАУ буде здійснювати набір випускників 11-х класів за результатами ЗНО лише з двох предметів для здобуття освітнього ступеня «молодший бакалавр» за скороченим терміном навчання, де також передбачається до 100 місць державного замовлення. Окрім того, наш університет – єдиний заклад вищої освіти в Україні, для якого у 2019 році Миколаївською обласною радою виділені місця регіонального замовлення, а це – додаткова можливість для вступників навчатися за бюджетні кошти.
У МНАУ впроваджується гнучка система переваг та знижок в оплаті за освітні послуги. Річну вартість навчання на спеціальності здобувач вищої освіти може здійснити частинами: за семестр, за два місяці і, навіть за 1 місяць. Соціальним категоріям здобувачів вищої освіти наш університет може надавати відстрочку в оплаті за навчання.
Привабливим для майбутніх вступників, які закінчили у рік вступу до університету підготовчі курси, є отримання за результатами навчання додатково до 10 балів до свого конкурсного рейтингу під час вступу. Переможці Всеукраїнської олімпіади університету також мають суттєві переваги під час вступу, це 20 додаткових балів до одного із конкурсних предметів.
Міністерство освіти і науки запроваджує мінімальну ціну контрактного навчання для 38-ми зі 121-ої спеціальності (так звану індикативну собівартість). Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив 3 березня 2020 року – «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості», згідно із яким уже з 2020 року вартість освітньої послуги (індикативна собівартість) із здобуття вищої освіти освітнього ступеня бакалавра, магістра на перший курс (рік) навчання при укладанні Договору про надання освітніх послуг між закладом вищої освіти та фізичною (юридичною) особою буде становити 60% середнього розміру видатків на оплату послуг з підготовки одного фахівця на умовах державного (регіонального) замовлення в закладі вищої освіти (без урахування видатків на стипендіальне забезпечення). Таким чином, у разі прийняття Постанови Кабінету Міністрів України, уже з 2020 року мінімальна вартість контракту на навчання в українських закладах вищої освіти на ряд спеціальностей медичного, правового, гуманітарного та економічного напрямів може скласти від 23,4 тисяч гривень. Для столичних закладів вищої освіти, в яких вартість контракту на топові спеціальності починається в середньому від 30 тисяч гривень, такі зміни у законодавстві є несуттєвими. А ось у регіональних закладів вищої освіти, де вартість контракту часто коливається в межах 10-20 тисяч гривень, вартість навчання може різко зрости. В той час, як в Миколаївському національному аграрному університеті значна більшість спеціальностей не передбачає застосування індикативної собівартості навчання, тому, відповідно, і оплата за навчання зростати не буде.
Уже зараз деякі приватні заклади вищої освіти, з метою захоплення більшої частини освітнього ринку, практикують маніпуляції майбутніми споживачами освітніх послуг за допомогою певних цінових стратегій (демпінгування вартості освітніх послуг, «навчання за цінами минулого року» тощо). І дуже часто, захоплюючись «дешевою рибкою», майбутні вступники та їхні батьки забувають про такий надважливий критерій вибору закладу для здобуття професії, як якість освітніх послуг. Тим паче, що за «красивою» вивіскою чи промо-роликом університету якість освіти встановити неможливо. Тому забезпечення високого рівня надання освітніх послуг та підтримання конкурентної цінової привабливості для вступників вимагає від державних закладів вищої освіти, і в першу чергу, регіональних, розробки і дотримання гнучкої стратегії ціноутворення цих послуг та їх якості.
Вдале поєднання управлінських та маркетингових рішень у Миколаївському національному аграрному університеті щороку забезпечує економічну привабливість для вступників і дозволяє університету зберігати високу конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг Півдня України.
Вища освіта – це один із кращих здобутків у житті молодої людини, за який необхідно поборотися і отримати. Шановні Вступники, зробіть правильний вибір і впевнено досягайте поставлених цілей, а Миколаївський національний аграрний університет завжди вас підтримає і допоможе!