Спеціальність 193 Геодезія та землеустрій пов’язана з вивченням земної поверхні та земельних ділянок з метою їх обмірювання, картографування та опису. Геодезія є наукою, яка досліджує форму та розміри Землі, вивчає фігуру, розміри і гравітаційне поле Землі, а також теорію й методи побудови опорної геодезичної мережі, використання методів і техніки геодезії для розв'язання спеціальних вимірювальних завдань у різних галузях господарства. А землеустрій – це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів і організаційні, правові та інженерно-технічні дії, що спрямовані на регулювання земельних відносин та раціональної організації території адміністративно-територіальних утворень, суб'єктів господарювання, що здійснюються під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил.
Здобувачі вищої освіти, які навчаються за цією спеціальністю, отримують знання з теорії та практики геодезії та землеустрою, включаючи такі предмети, як супутникова геодезія, топографія, державний земельний кадастр, фотограмметрія та дистанційне зондування, картографія, геоінформаційні системи та інші.
Випускники з цієї спеціальності можуть працювати у різних галузях, включаючи державні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, проєктних будівельних компаніях (для проєктування та будівництва будівель та споруд), археологічних проєктах (для визначення меж земельних ділянок), землевпорядних організаціях державної і приватної форми власності (виконання геодезичних робіт та робіт з землеустрою).
Узагальнюючи, здобувачі вищої освіти, які обирають спеціальність 193 Геодезія та землеустрій, отримують фундаментальні знання з геодезії та землеустрою, які дозволяють їм займатися важливою роботою з формування земельних ділянок, що має значення для розвитку будівництва, землекористування та кадастрової діяльності.
Освітньо-професійна програма включає навчальні дисципліни які поглиблюють професійні та дослідницькі компетентності та знання спеціальних розділів фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін і тим самим забезпечують можливість засвоєння складніших програм.
Де з такою освітою можливо працювати
• Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальні органи;
• у державних органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування з питань обліку, використання та охорони земель;
• в проєктних і науково-дослідних інститутах землеустрою;
• землевпорядних організаціях державної і приватної форми власності;
• на підприємствах і в організаціях, що займаються економічною та правовою діяльністю в галузі земельних відносин;
• в земельно-оціночних організаціях і підприємствах, пов'язаних з купівлею-продажем земельних ділянок та інших об'єктів нерухомості;
• містобудівних організаціях.