Агрономія – це спеціальність, яка вивчає процеси рослинного розвитку, вирощування рослин та землеробське виробництво. Спеціалісти з агрономії працюють над покращенням якості та кількості вирощуваної продукції за допомогою оптимального використання ресурсів.
Основні завдання агрономів полягають у проведенні науково-дослідних робіт, розробці нових технологій вирощування рослин, аналізі якості ґрунту, плануванні сівозмін та розробці оптимальних схем зрошення.
Спеціалісти з агрономії можуть працювати в різних галузях, таких як сільське господарство, агробізнес, дослідження та розробка нових гібридів рослин, вирощування рослин для біопалива, а також в галузях, пов'язаних з охороною довкілля.
Ключовими навичками, необхідними для успішної кар'єри в агрономії, є знання з біології, ґрунтознавства та екології, вміння аналізувати дані та приймати рішення на основі наукових даних, вміння спілкуватися та працювати в команді, а також технічні навички використання сучасних технологій вирощування рослин та обробки даних.
Інтегрована підготовка бакалаврів, що поєднує чітку практичну спрямованість навчання агрономії. Програма передбачає надання фундаментальних теоретико-методичних знань та практичних навичок з процесів та закономірностей у галузі агрономії. Орієнтована на глибоку професійну підготовку сучасних фахівців у сфері агрономії, ініціативних та здатних до швидкої адаптації до вимог сучасного агробізнесу. Враховує сучасні вимоги до вирішення практичних питань шляхом використання набутих знань. Формує фахівців з новими перспективними засобами мислення, здатних застосовувати не лише існуючі методи дослідження, але й розробляти нові на основі сучасних наукових досягнень.
Теоретична та практична підготовка, стажування на виробництві та за кордоном, мовна підготовка здобувачів вищої освіти відбувається спільно із зовнішніми стейкхолдерами освітньої програми. Освітня програма містить компетентності, які включають знання та вміння, практичні навички діяльності суб’єктів різних сфер аграрного виробництва. Освітня програма ґрунтується на поєднанні освіти, науки й виробництва відповідно до Стратегії розвитку Миколаївського національного аграрного університету. Реалізація освітньої програми відбувається за участі широкого кола стейкхолдерів, на партнерських засадах, студентоцентрованому підході, що доводить відповідний досвід працевлаштування випускників освітньої програми.
Де з такою освітою можливо працювати
• ТОВ СП «Нібулон»;
• ФГ «Владам»;
• ТОВ «Золотий Колос»;
• ТОВ «С-Росток»;
• ТОВ СГВП «Агрофлагман»;
• Група компаній «Флагман»;
• ТОВ «СП «Південна Аграрно-Експортна компанія»»;
• Закордонні компанії «Pioneer», «Syngenta», «Bayer», «Maisadour Semences», «DuPont».